01.06.2021

Брифінг директора Департаменту фінансів

Відбувся брифінг директора Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації Марини Зінченко з представниками засобів масової інформації, на якому були висвітлені наступні питання:

 - структура місцевих бюджетів Одеської області в процесі децентралізації;

-  навантаження  на обласний бюджет – передача повноважень без передачі ресурсу;

- детінізація та залучення само зайнятих осіб до сплати податків до відповідних бюджетів територіальних громад.

-  щодо  стану справ, причини та шляхи виправлення ситуації по об’єктах, де  будівельні роботи не розпочаті,в рамках програми Президента України «Велике будівництво».

Висвітлення  питань

  Марина Зінченко  наголосила, що місцеві бюджети області складають близько 6,0 % місцевих бюджетів України, а по обсягу бюджету  область посідає 4 місце.  По рейтингу обсягу доходів на 1 жителя область знаходиться на 7 місці по Україні з обсягом доходу 2042 грн., що на 77 грн. вище середнього по Україні ( середній показник по Україні - 1965 грн.)

Також поінформовано, що у результаті цілеспрямованої державної позиції щодо децентралізації коштів місцевих бюджетів доходи місцевих бюджетів з 2014 по 2021 рік  збільшилися на 14, 6 млрд. грн.. ( з 5,6 млрд. грн.. до 20,6 млрд. грн.) , і це – реальний інструмент впливу на досягнення результат та відповідальність за довіру громад. 

 

 

ІІ. Директор Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації Марини Зінченко прийняла участь у засіданні з представниками  департаментів обласної державної адміністрації, Головного управління Державної податкової служби  в Одеській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Головного управління Держпраці в Одеській області  з обговорення питань надання методичної допомоги Білгород - Дністровській, Біляївській, Кодимиській  територіальними громадам щодо усунення недоліків, які виявлено за підсумками виконання місцевих бюджетів у 1 кварталі 2021 року, та збереження позитивної динаміки показників у подальшому.