13.10.2021

Cелекторна онлайн-нарада

Під головуванням керівника Одеської облдержадміністрації Сергія Гриневецького відбулася селекторна онлайн-нарада. До неї приєднались голови районних державних адміністрацій, районних рад, міські, селищні  та сільські голови.

У нараді також взяла участь директор Департаменту фінансів Марина Зінченко.

З першим словом виступили представники Головного управління ДПС в Одеській області. У вересні вони спільно із представниками Одеської обласної державної адміністрації провели виїзні робочі зустрічі з 31-ю територіальною громадою Одеської області, під час яких були надані консультації з проблеми наповнення бюджетів. Зокрема, головам територіальних громад наголосили, що одним із найбільших джерел, які формують бюджети на місцях, є податок на доходи фізичних осіб, а також майнові податки, до яких входять плата за землю та податок на нерухоме майно.

«Сплата місцевих податків і зборів як вагомої складової у структурі надходжень бюджету територіальних громад була, є й залишатиметься предметом нашої спільної уваги як для виконання бюджетів цього року, так і для їх формування на 2022 рік», - наголосив заступник начальника Головного управління ДПС в Одеській області Володимир Попов.

 А втім, на Одещині існує проблема із податковими боргами. Якщо борг фізичної особи перед місцевим бюджетом не перевищує 3060 грн, то до стягнення цих боргів не можна застосувати фіскальні заходи. Кількість боржників цієї категорії постійно збільшується, тому Головне управління ДПС в Одеській області направило понад 90 листів до голів об’єднаних територіальних громад для створення спільних робочих груп щодо стягнення заборгованості.

 На селекторній нараді також обговорили утворення Державної інспекції архітектури та містобудування України  (ДІАМ). Зауважимо, що на підставі рішення Уряду Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) повністю ліквідували минулого місяця і 100% співробітників органу було звільнено. Натомість новостворений орган наразі налагоджує свою роботу та приймає усі документи.