03.08.2021

Громади мали б використати увесь залишок освітньої субвенції на покращення пожежної безпеки, — Марина Зінченко під час виступу на колегії ОДА

Громади області спрямували лише 20% залишку освітньої субвенції на здійснення заходів протипожежної безпеки, попри закріплений порядок у Постанові Кабінету Міністрів України. Про це повідомила директор Департаменту фінансів Марина Зінченко на колегії Одеської обласної державної адміністрації, що відбулась 3 серпня під головуванням Сергія Гриневецького у відеоформаті.

«Залишок освітньої субвенції на початку 2021 року становив 596,5 мільйонів гривень. Якщо б у першу чергу громади спрямували ці кошти на пожежну безпеку, то за два роки ми б цю проблему розв’язали. По факту ж громади спрямували лише 123 мільйонів гривень, або 20% із загальної суми», —  заявила Марина Зінченко.

Директор Департаменту також підкреслила, що наразі діє Постанова Кабінету Міністрів України №6 від 14 січня 2015 року (зі змінами та доповненнями), де вказано, що залишок освітньої субвенції спрямовано насамперед на протипожежні заходи. 

Крім цього, члени колегії розглянули питання безпеки життєдіяльності, охорони праці, цивільного захисту і профілактики травматизму у закладах освіти області. За підсумками усі доручення та рекомендації будуть надіслані головам районів, міст та громад області.