30.07.2021

«Кожна гривня бюджетних коштів має працювати в інтересах громадян»: в Одесі відбувся ХVI Український муніципальний форум

Заступник Міністра фінансів України Роман Єрмоличев і директор Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації Марина Зінченко відвідали День діалогу «Сталий місцевий соціально-економічний розвиток» на ХVI Українському муніципальному форумі, який Асоціація міст України проводила цього тижня в Одесі.

Зазначимо, що учасниками триденного заходу стали близько 500 голів і представників територіальних громад України, народні депутати, представники профільних міністерств, депутати місцевих рад та експерти.

Під час свого виступу у панельній дискусії «Бюджетне забезпечення територіальних громад через призму секторальних реформ» заступник Міністра фінансів України Роман Єрмоличев наголосив на тому, що  громади на місцях мають ефективно використовувати кошти держбюджету, які спрямовано на освіту, медицину та соціальний захист. 

«Потреба у коштах завжди значно вища, ніж може собі дозволити та чи інша громада і, звісно, держава. Ми затверджуємо видатки, які є в державному бюджеті, і їх завжди не буде вистачати. Однак громади мають відійти від практики перерозподілу коштів наприкінці бюджетного року та бути зацікавленими у наданні послуг в частині освіти, охорони здоров'я та соціального захисту. Це дозволило б раціонально використовувати кошти державного бюджету і спрямовувати їх не на утримання установ, а на якість та доступність послуг мешканцям цієї громади», ‒ наголосив Роман Єрмоличев.

  У діалозі з представниками громад також взяв участь директор Департаменту політики міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів Міністерства фінансів України Олександр Корень.