13.08.2021

Департамент надав Кодимській громаді консультативну допомогу з питань бюджету

Кодимська громада, в якій мешкає майже 25 тисяч людей, отримала рекомендації щодо наповнення бюджету, збільшення доходів та оптимізації витрат. Їх надав Департамент фінансів Одеської обласної державної адміністрації 11 серпня під час виїзду до міста у складі спеціальної групи, до якої увійшли фахівці з різних напрямків ОДА та обласної ради.

«Без урахування міжбюджетних трансфертів доходи місцевого бюджету Кодимської ОТГ за сім місяців цього року склали 64,5 мільйона гривень. Це на 10,4 мільйона гривень менше від запланованих показників. Ми провели ретельний аналіз причин їх невиконання, на основі якого сформували свої рекомендації. Якщо громада буде їх дотримуватись, то позитивні зміни можна буде побачити вже за підсумками другого півріччя», — зазначила заступник директора Департаменту-начальник управління доходів та координації функціонування місцевих бюджетів Людмила Шевчук.  

Разом із головним спеціалістом відділу фінансів соціально-культурної сфери вона долучилась до навчально-консультативного заходу за дорученням директора Департаменту Марини Зінченко.

Фахівці проконсультували громаду в тому, на що саме слід звернути увагу для збільшення надходжень від основних бюджетоутворюючих податків, а саме: податку з доходів фізичних осіб та плати за землю. Схвальний відгук водночас отримали плани громади із впровадження енергоефективних заходів та створення опорних шкіл.

Зазначимо, до обласної державної адміністрації та обласної ради з проханням допомогти у розв’язанні проблем у сферах фінансів, економіки, житлово-комунального господарства, охорони здоров’я, освіти, а також допомоги у юридичних і організаційних питаннях звернулось безпосередньо керівництво громади.

Департамент фінансів своєю чергою продовжить консультувати об’єднані територіальні громади Одеської області задля їх соціально-економічного розвитку.