22.06.2017

Колегія обласної державної адміністрації

         21 червня   2017 року   директор Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації Зінченко М.А. виступила з доповіддю на колегії обласної державної адміністрації з питання   «Основні проблемні питання, які виникли за підсумками виконання бюджету  Одеської області за  5 місяців 2017 року».

 

  Під час доповіді було звернута увага на  :

- забезпечення виконання та перевиконання зведеного бюджету, державного бюджету та місцевих бюджетів області,

- перевиконання митних платежів, за рахунок яких область вже  отримала    1,4 млрд.грн.;

- відсутність  в місцевих бюджетах області  заборгованості по виплаті заробітної плати та захищених статей видатків, все профінансовано в повному обсязі відповідно до призначень.

 

Наголошені проблемні питання :

-  незабезпеченість по енергосубвенції. Це є проблемою не тільки Одеської області, а і України в цілому;

- незабезпеченість видатків на оплату праці працівникам бюджетних установ області;

-   ситуація, яка склалася у зв’язку з передачею фінансування професійно – технічних закладів  освіти та ветеринарній медицині з державного бюджету до обласного бюджету Одеської області;

-  питання у сфері повноважень щодо придбання житла дітям –сиротам;

- проблема виготовлення схем планування територій, яка  в подальшому буде стримувати соцільно–економічний розвиток.

 

            Зінченко М.А. акцентувала увагу, що робота по наповненню місцевих бюджетів має бути одним із шляхів вирішення проблемних питань, які виникають в місцевих бюджетах та виразила  сподівання  на плідну співпрацю по наповненню місцевих бюджетів, які прийдуть на допомогу обласному бюджету.

Лише спільними зусиллями обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та територіальних органів, які причетні до наповнення бюджету можливо забезпечити виконання місцевих бюджетів їх наповнення та ефективне використання отриманих коштів.