20.08.2018

Колегія Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації

15 серпня  2018 року  відбулася колегія Департаменту  фінансів Одеської обласної державної адміністрації з  керівниками  фінансових  органів міст та районів області, об’єднаних територіальних громад, на якій  розглядались наступні питання:
        1. Підведення підсумків виконання місцевих бюджетів за 7 місяців 2018 року та питання організації роботи по забезпеченню наповнення місцевих бюджетів.               
      2. Проблемні питання використання коштів капіталізованих субвенції з державного бюджету у 2018 році та забезпечення спів фінансування проектів в рамках реалізації бюджетних програм.
          З вступним словом до присутніх звернувся виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації  Терещук О.Д. та підкреслив, що від професійної та скоординованої роботи фінансистів області  з усіма іншими органами  та розпорядниками коштів залежить успішне виконання планів місцевих бюджетів та втілення в життя соціально важливих проектів, які покращать якість життя людей.
 1. Директор Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації Зінченко М.А. поінформувала, що місцеві бюджети області за               7 місяців отримали 8,1 млрд.грн., забезпечено темп росту до 2017 року 120,0% або зростання на  1,3 млрд.грн. Обсяги затверджені місцевими радами на 7 місяців виконані на 104,1%, додатково отримано 315,1 млн.грн.
           Із 434 місцевих бюджетів план за 7 місяців 2018 р. виконаний по 382 бюджетам або 88,0% їх загальної кількості, не виконано всього 52 бюджети.
    Під час виступу було наголошено, що  завдяки змінам законодавства по децентралізації фінансових ресурсів, ситуація  складається таким чином, що міські, селищні, сільські бюджети сьогодні мають необхідний фінансовий ресурс і при вмілому та раціональному підході до його використання повністю забезпечують утримання і розвиток своїх територій.
  Також Зінченко М.А. неодноразово звертала увагу на  актуальність  роботи по наповненню місцевих бюджетів та залучення додаткових коштів до місцевих бюджетів. 
По-перше, було  нагадуване, що на колегії обласної державної адміністрації  в травні 2018 року вже оговорювались  проблемні питання по наповненню місцевих бюджетів та окреслені напрями роботи по легалізації заробітної плати та робочих місць,  а також  розроблялись заходи   щодо вирішення земельних питань в частині виплат по паях, що впливає на зростання надходжень ПДФО і по оренді сільськогосподарських земель.
       Вдруге   питання по  наповненню місцевих розглядалось у липні 2018 року на виїзній апаратній нараді обласної державної адміністрації в  Лиманському районі. На цій нараді головою обласної державної адміністрації Степановим  М.В. були надані  конкретні  доручення   по легалізації заробітної плати  та по оренді землі, а також чітко визначені завдання, виконання яких необхідно забезпечити для кожної гілки влади, щоб збільшити рівень середньої зарплати в області.
      2.    Не менш актуальним питанням є забезпечення використання до кінця року коштів, які передбачені з державного бюджету для Одеської  області у вигляді капіталізованих субвенцій.
У поточному році за рахунок коштів капіталізованих видатків державного бюджету місцевим бюджетам Одеської області передбачені наступні видатки: субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій, субвенція на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад,  у тому числі по видам:
         -  субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій;
         - субвенція на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад.
         Присутніх поінформовано, що  за ініціативою керівництва обласної державної адміністрації прийнято рішення щодо реалізації проектів створення багатофункціональних спортивних майданчиків в населених пунктах області. Після опрацювання із місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування було прийнято узгоджене рішення щодо фінансування зазначених проектів на умовах 50/50. Орієнтовна вартість проекту становить 3,2 млн.грн. Половина вартості проекту фінансується за рахунок коштів обласного бюджету, друга половина – за рахунок коштів місцевих бюджетів.
На сьогодні в обласному бюджеті передбачено фінансування 10 проектів на загальну суму 27,1 млн.грн., у т.ч.  10,7 млн.грн. – субвенція з місцевих бюджетів на спів фінансування проектів.