30.03.2018

Круглий стіл за темою «Розвиток місцевих фінансів в умовах децентралізаційних змін»

29 березня  2018 року  заступник директора Департаменту  фінансів Одеської обласної державної адміністрації Коровкін О.В. взяв  участь у роботі Круглого столу за темою «Розвиток місцевих фінансів в умовах децентралізаційних змін», ініційованого Одеським Національним  економічним університетом та виступив з доповіддю з питання  « Формування та виконання місцевих бюджетів Одеської області в умовах децентралізації».

          Під час доповіді Коровкін О.В. поінформував про таке:

    1. Місцеві бюджети області за 2017 рік отримали 13,6 млрд.грн., забезпечено темп росту до 2016 року 131,3% або зростання на   3,2 млрд.грн. В порівнянні з 2015 роком надходження зросли на 7 млрд.грн.

Місцеві бюджети області  складають майже 7% місцевих бюджетів України , по обсягу бюджету область   ввійшла в трійку лідерів та зайняла 3 місце після м.Києва та Дніпропетровської області,  і піднялась на дві рейтингові позиції порівняно до 2016 р. (2016 рік – 5 місце).

2. По рейтингу темпів росту місцевих бюджетів область також зайняла 3 місце по Україні після Волинської Київської областей (2016 рік 2 місце) .

         3. Зростання показників  забезпечено завдяки цілеспрямованій державній позиції щодо децентралізації коштів місцевих бюджетів, завдяки чому місцеві бюджети отримали стабільні джерела доходів, і це дозволило залучити в їх розпорядження значний фінансовий ресурс. За рік обсяг додаткового ресурсу  від децентралізації склав  3 333,5 млн.грн.

        4. За рахунок додатково отриманого фінансового ресурсу в результаті проведення децентралізації у місцевих бюджетів з'явилися додаткові можливості спрямувати кошти на реалізацію проектів розвитку територій через модернізацію об'єктів соціально-культурної сфери та в повному об’ємі виконати свої видаткові повноваження.