18.05.2015

Навчальний курс «Практичні аспекти децентралізації та формування дієздатних громад»

14 та 15 травня поточного року заступник директора Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації – начальник управління доходів та економічного аналізу Грищенко О.Г. узяла участь у дводенному навчальному курсі «Практичні аспекти децентралізації та формування дієздатних громад».

Даний захід проходив під патронатом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України ГО «Інститут громадянського суспільства» спільно зі швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні».

Навчання складалося з 8 модулів щодо: міжнародного досвіду державного устрою, реформи органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, перспективного плану формування спроможних громад, земельних ресурсів територіальної громади, бюджетної децентралізації, паспорту територіальної громади.

Окремо розглядалися питання щодо: консультацій та переговорів стосовно співробітництва об’єднаних територіальних громад; використання інформаційних матеріалів та залучення ЗМІ у пропаганді позитивних сторін процесу децентралізації в Україні та формуванні дієздатних громад. За підсумками кожного модулю проводилося тестування.

За підсумками навчання та тестування Грищенко О. Г. отримала сертифікат міжнародного зразка “DESPRO” про успішне проходження навчального курсу.

Після проходження навчального курсу представник Департаменту фінансів Одеської облдержадміністрації і надалі буде брати активну участь у проведенні інформаційно-роз`яснювальної роботи в Одеському регіоні з питань децентралізації та процесу об`єднання територіальних громад в Україні.