10.08.2021

Необхідна термінова інвентаризація майна та сільгоспземель закладів профтехосвіти, — Марина Зінченко

У закладах професійно-технічної освіти слід терміново провести інвентаризацію усього майна, включно із землями сільськогосподарського призначення. З такою пропозицією на підставі аналітичних даних виступила директор Департаменту фінансів Марина Зінченко 10 серпня на апаратній нараді Одеської ОДА.

«Зараз ми констатуємо, що управління майном закладами професійно-технічної освіти здійснюється неефективно. Саме тому, на наш погляд, аби виправити ситуацію, необхідно терміново провести комплексну інвентаризацію спільно з Департаментом освіти і науки», — наголосила Марина Зінченко.

Директор Департаменту додала, що у загальній сумі витрат, затверджених на утримання закладів професійної освіти, видатки, що надходять до спеціального фонду від господарської діяльності у сумі 44,4 мільйона гривень становлять лише 7,7 %.

До прикладу, загальна площа їх будівель - 367 534,5 кв.м. В оренду надається лише 1,3 % з них. Хоча у порівнянні з минулим роком ця площа збільшена, плата за оренду майна бюджетних установ (відповідно до договору) зменшилась на 464,4 тисячі гривень і зараз становить 713 тисяч гривень. 

Крім цього, більшість закладів мають сільськогосподарську спрямованість  та у процесі навчання обробляють або надають в оренду землі господарського призначення, тобто мають можливість самостійно заробляти кошти. Так, середній показник доходу з 1 га складає від 0,8 тисячі гривень до 3,9 тисячі гривень.

Поруч з цим, для якісного формування бюджету на наступний рік запропоновано ретельно проаналізувати кількість, функціонал та навантаження штатних одиниць відповідно до контингенту учнів та регіонального замовлення.  

«Це стосується не лише професійно-технічних закладів, а й усіх галузей. Держава спонукає нас на оплату саме послуги, що надана конкретною штатною одиницею, а не на штучну підтримку штату та наявної мережі. Ми розділяємо цю мету», — звернулась до колег під час наради Марина Зінченко.

Нагадаємо, в обласному бюджеті цього року на підготовку кадрів закладами професійно-технічної освіти передбачено 573,2 мільйона гривень.

Про підсумки формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів у закладах (професійно-технічної) освіти Одеської області