22.02.2021

Новини на 22 лютого 2021 року

 22 лютого  2021 року відбувся брифінг  директора  Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації Марини Зінченко  з висвітлення  рішень, прийнятих  19 лютого 2021 року  на сесії Одеської  обласної ради  8 скликання, які мають  ключові значення  для регіону.

 

Марина Зінченко  наголосила, що   прийняті на сесії рішення закладуть основу для подальшого повернення Одеській області статусу передової області, яка входить до п’ятірки областей, найбільш розвинутих в соціально – економічному плані та привабливих для розвитку туризму, курортів та залучення інвестицій. Це в свою чергу сприятиме наповненню всіх місцевих та обласного бюджетів.

Далі  повідомлено, що  прийнято план заходів до Стратегії розвитку Одеської області на 2021 – 2027 роки та вирішено основні бюджетні питання, які завжди викликають підвищену увагу громадськості та преси, а саме  -  фінансування обласних регіональних програм та визначення об’єктів бюджету розвитку.

Марина Зінченко  надала загальну інформацію щодо спрямування коштів у сумі  2 443,7 млн.грн. на розвиток області з бюджетів усіх рівнів : 

-  на програму Президента України  «Велике будівництво» -  1 242,3 млн.грн. ( основні об’єкти: відновлення та реставрація Українського театру, будівництво школи в с.Ставрово, реконструкція Балтської школи №3 та Шевченківської школи №2, будівництво дитсадка в с.Усатово, капітальний ремонт  Одеської обласної школи вищої майстерності «Олімпієць», реконструкція стадіону у м.Ананьїв);

         -  на розвиток доріг області  - 836,0 млн.грн.;

          - депутати по своїм округам спрямують – 365,4 млн.грн.

 

Щодо обласних регіональніих програм:

Розподіл по програмах проведений за пропозиціями головних розпорядників коштів та погоджений з профільними комісіями облради на суму 572,9 млн.грн. по 32-м обласним программам.  

 

Передбачені важливі соціальні напрями:

 

 • -  на програму охорони здоров'я виділено  162,7 млн.грн.;
 • -  підтримано незахищені верстви населення, які потрапляють в скрутні життєві обставини через програму соціального захисту, на яку передбачено 104,2 млн.грн.;
 • - на  розвиток освіти та спорту  передбачено  62,3 млн.грн. ( на освіту – 46,0 млн.грн., на спорт – 16,3 млн.грн.);
 • - на програму «Безпечна Одещина» передбачено 49,9 млн.грн. та програму цивільного захисту і пожежної безпеки 3,0 млн.грн.
 • - на програму  «Культура Одещини» –  11,4 млн.грн та розвитку туризму і курортів -  1,0 млн.грн.;
 • - на програму цифрової трансформації області - 11,9 млн.грн;
 • - на підтримку малого та середнього бізнесу по програмі розвитку конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва -  1,9 млн.грн.;
 • - на програму «Молодь  Одещини» - 3,2 млн.грн.; 
 • - на програму протидії домашньому насильству, забезпечення гендерної рівності, протидії торгівлі людьми – 200,0 тис. грн.;
 • - на програму розвитку громадянського суспільства - 2,0 млн.грн.;
 • - на програму агропромислового розвитку області -  15,4 млн.грн.

 Наприкінці брифінгу  Марина Зінченко  відповіла на запитання   представників  засобів масової інформації : 7 телеканалу, Телеканалу «Контекст–Причорномор’є», каналу «Одеса-онлайн», сайтів «Українська служба інформації»,  «Оdessa Daily»   стосовно наповнення доходної частини обласного бюджету, формування бюджету розвитку, організації роботи з територіальними громадами у новому форматі, підвищення рівня самоосвіти громадян з питань фінансової грамотності.

Підсумовуючи свій виступ, директор Департаменту запевнила, що обласна державна адміністрація спільно з обласною радою  і надалі направлятимуть всі зусилля на плідну співпрацю щодо реалізації найважливіших соціальних пріоритетів та підвищення рівня життя громадян нашого регіону, оскільки саме від цього залежить довіра населення до влади, а це і є основним завданням діючої влади.