02.04.2015

Інтернет відео - конференція

1 квітня поточного року начальник бюджетного управління Департаменту фінансів облдержадміністрації Коровкін О.В. взяв участь у нараді організаторами якої виступили Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України разом зі Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» та Програмою Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».

На нараді, яка проходила у форматі Інтернет відео – конференції між Українською асоціацією районних та обласних рад та обласними радами, обговорювалися питання щодо імплементації Закону України «Про засади державної регіональної політики» та порядків використання коштів державного фонду регіонального розвитку.

Стосовно порядку використання коштів державного фонду регіонального розвитку було зазначено, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» державний фонд регіонального розвитку затверджено в сумі 3000,0 млн. грн. Обсяг Одеській області на 2015 рік складає 133,6 млн. грн.

Відповідно до положень статті 24/1 Бюджетного Кодексу України кошти державного фонду регіонального розвитку спрямовуються на виконання інвестиційних програма і проектів регіонального розвитку (у тому числі проектів співробітництва та добровільного об’єднання територіальних громад), що мають на меті розвиток регіонів, створення інфраструктури індустріальних та інноваційних парків і відповідають пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку та відповідних стратегіях розвитку регіонів.

Спрямування коштів державного фонду регіонального розвитку передбачено у 2015 році на фінансування інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку які:

1) відповідають пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку, стратегіях розвитку регіонів та у планах заходів з їх реалізації, або стратегічним цілям та завданням розвитку регіонів, де такі стратегії станом на 1 березня 2015р. не затверджені;

2) впроваджуються як проекти співробітництва територіальних громад;

3) підтримують добровільно об’єднані територіальні громади;

4) забезпечують житлом внутрішньо переміщених осіб та сім`ї військовослужбовців – учасників антитерористичної операції;

5) є переможцями  Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у 2013-2014 роках.

Фінансування програм та проектів регіонального розвитку, зокрема проектів соціальної направленості, у 2015 році створить сприятливі умови для динамічного, збалансованого розвитку нашого регіону, забезпечить соціальну та економічну єдність, підвищить рівень життя населення, дасть змогу дотриматися гарантованих державою соціальних стандартів для кожного громадянина України.