05.08.2021

Одеська ОДА взяла участь у всеукраїнській селекторній нараді з питань «Великого будівництва»

В Одеській області готовність об’єктів сфери освіти, завершення робіт на яких та введення в експлуатацію до початку нового навчального року є вимогою Уряду, наразі складає 85%. Загальний стан реалізації програми Президента «Велике будівництво» обговорили на селекторній нараді, яку з головами облдержадміністрацій в режимі онлайн провів Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Окремо Міністр приділив увагу формуванню та поданню до Мінрегіону від кожного регіону проєктних пропозицій по об’єктах соціальної сфери, які мають бути реалізовані наступного року в межах «Великого будівництва-2022». Загалом для країни це – не менш 100 об’єктів по кожній з трьох категорій (школи, дитячі садки, спортивні споруди) та 210 об’єктів сфери медицини та охорони здоров’я першої й другої черг.

За результатами селекторної наради Сергій Гриневецький доручив керівникам профільних структурних підрозділів ОДА спільно з головами райдержадміністрацій, районних рад, територіальних громад Одеської області оперативно визначити перелік відповідних об’єктів для їх належного подання до Мінрегіону.

Олексій Чернишов надав перелік критеріїв, за якими відбуватиметься відбір зазначених проєктів: реалізація протягом року, співфінансування з місцевих бюджетів в обсязі 30%, наявність безбар’єрного простору (інклюзивність), комплексний підхід (включаючи супутню інфраструктуру), спроможність подальшого утримання, благоустрій території, завершення всіх перехідних проєктів, дотримання вимог «нового освітнього простору» (креативні проєктні рішення).

Від кожної області очікується подання 15 проєктів, не враховуючи об’єкти медичної сфери. Також Міністр Чернишов звернув увагу учасників селекторної наради на необхідності 100% використання цього року в рамках реалізації «Великого будівництва» коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), що тим самим надасть можливість для його збільшення з метою ширшого фінансування місцевих та регіональних ініціатив наступного року.

Зазначимо, що у нараді також взяла участь директор Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації Марина Зінченко.