19.10.2021

Одещина працює над проведенням Всесвітньої виставки «ЕКСПО» у 2030 році

У вівторок, 19.10.2021 року, відбулась чергова апаратна нарада на чолі з головою Одеської обласної державної адміністрації Сергієм Гриневецьким, під час якої директор Департаменту інвестиційної та зовнішньої діяльності, міжнародного співробітництва і туризму ООДА Роман Григоришин розповів подробиці участі м. Одеси у всесвітньо відомій виставці.

15 жовтня українська делегація в Парижі подала заявку до Міжнародного бюро виставок на проведення Всесвітньої виставки 2030 року саме в Одесі. Всесвітня виставка «ЕКСПО» ­­– одна з найпрестижніших у світі, де країни-учасниці демонструють унікальність своїх культур, економічний і науково-технічний потенціал.

«Сьогодні обласна державна адміністрація докладає великих зусиль для економічного розвитку Одеського регіону, зокрема розвитку територіальних громад. Ми маємо на меті максимально ефективно використовувати економічний, інфраструктурний, туристичний, культурний потенціал Одещини як всередині країни, так і на міжнародній арені. Одним із векторів для покращення економічної, інвестиційної та соціальної сфер вбачається проведення EXPO 2030», - наголосив Роман Григоришин.

На апаратній нараді також була присутня директор Департаменту фінансів Марина Зінченко, оскільки проведення такого заходу стане двигуном економічного зростання, сприятиме розкриттю інфраструктурного і туристичного потенціалу Одеси, а також надасть змогу створити нові робочі місця. 

Міжнародне бюро виставок розглядатиме заявки кандидатів до кінця 2023 року. У разі перемоги Всесвітня виставка відбудеться в Одесі, вона триватиме з 1 травня до 31 жовтня 2030 року. Її темою стане «Відродження. Технології. Майбутнє».

Надзвичайний і повноважний посол України у Франції Вадим Омельченко запевняє: «В нас є шанси на перемогу. Це дуже важлива історична подія, адже наша держава вперше подала заявку на проведення Всесвітньої виставки. «ЕКСПО-2030» поліпшить імідж держави у світовому співтоваристві, посилить розвиток інновацій, а також приверне чимало інвестицій».

Одеська обласна державна адміністрації презентувала Кабінету Міністрів України проєкт ЕКСПО – 2030, в тому числі у відео-форматі, та провела низку відеоконференцій з представниками Міжнародного Бюро Виставок щодо подальших дій. Наступними кроками Одеської ОДА є створення організаційного комітету, підготовка проєкту проведення ЕКСПО – 2030, його презентація у Міжнародному Виставковому Бюро та проведення конкурсу.

Крім того, на апаратній нараді звітував директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування облдержадміністрації Дмитро Радулов про стан використання коштів комунальними установами, закладами та підприємствами, координацію яких покладено на структурні підрозділи облдержадміністрації.

Перед тим, як оголосити процедури закупівель, комунальні установи, заклади та підприємства мають узгодити технічне завдання (специфікацію) та очікувану вартість закупівлі. Так, протягом 9 місяців 2021 року до Департаменту від комунальних установ, закладів та підприємств надійшло на погодження 827 звернень загальною очікуваною вартістю – 1,1 млрд  грн.

 Найбільшу питому вагу у складі звернень на погодження, а саме 23 %,  займають закупівлі енергоносіїв та оплата комунальних послуг (206 звернень загальною очікуваною вартістю – 168,3 млн  грн), 21% - продукти харчування (189 звернень загальною очікуваною вартістю – 85,0 млн  грн).

 Подробиці щодо закупівель товарів, робіт та послуг можна переглянути на репрезентованих слайдах.