03.09.2021

Одещина прийняла масштабну конференцію з нагоди 25-річчя Рахункової палати

Представники трьох південних областей — Одещини, Миколаївщини, Херсонщини — взяли участь у регіональній конференції «Посилення фінансової дисципліни місцевих громад. Роль та функції Рахункової палати». Захід відбувся 3 вересня в Одеській обласній державній адміністрації за ініціативи Рахункової палати, а також з нагоди її 25-річчя.

Під час першої панельної дискусії голова Рахункової палати Валерій Пацкан підкреслив, що європейській підхід до місцевого самоврядування свідчить про важливість та цінність зовнішнього аудиту Рахунковою палатою як доходів, так і видатків місцевих бюджетів, задля підтримки представників місцевого самоврядування в їхній управлінській діяльності.

З вітальним словом та детальною доповіддю про проблемні питання, у тому числі в частині місцевих бюджетів та можливі шляхи їх врегулювання, виступив очільник Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

«Децентралізація влади призвела до переміщення значної частини державних фінансів на рівень місцевих громад. Однак збільшення кількості не означає збільшення ефективності їх використання. Для того, щоб ці кошти були використані за призначенням і максимально ефективно, потрібні прозорі процедури формування місцевих бюджетів, жорсткий механізм контролю за їх використанням», — зазначив Сергій Гриневецький.

Очільник регіону також торкнувся актуальної проблеми недостатнього рівня кваліфікації працівників фінансових органів новоутворених ОТГ, зокрема у галузевих департаментах. За результатами проведеного моніторингу у фінансових органах та бюджетних організаціях територіальних громад працює 486 осіб, з них 471 мають відповідну економічну освіту. Разом з цим 214 працівників терміново потребують підвищення  фахової кваліфікації і на це передбачені кошти в обласній програмі «Освіта Одещини».

Підбиваючи підсумки Сергій Гриневецький наголосив на тому, що для посилення взаємодії  та координації місцевих органів влади та  Рахункової палати він вважає за доцільне узгоджувати плани заходів щодо наповнення місцевих бюджетів, пошуку додаткових джерел надходжень, дотримання жорсткого режиму економії та посилення фінансово-бюджетної дисципліни, а також  цільового використання  міжбюджетних трансфертів.

Зазначимо, конференція організована Рахунковою палатою і відбувалась за підтримки партнерів з Представництва Європейського Союзу в Україні, колег з Латвії, Литви, Німеччини. У її підготовці взяв участь Департамент фінансів Одеської ОДА на чолі з Мариною Зінченко. Крім керівництва областей, до заходу долучились науковці, народні депутати, голови міст та громад.