24.08.2021

Одещина відзначила 30-ту річницю Незалежності України

Урочисте покладання квітів, парад і загальні збори — регіон масштабно відзначив 30-ту річницю Незалежності України. Напередодні свята в Одеському Національному академічному театрі опери та балету також відбулись урочисті збори, під час яких зі сцени усіх привітав голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

“30 років тому ми ствердили своє право бути господарями у власному домі – новій самостійній державі. Але постала вона не на порожньому місці, а в продовження тисячолітньої традиції державотворення, яку ми відновлювали усі ці роки. Наш вибір не міг бути інакшим, бо за плечима у нас як янголи-охоронці стоять наші великі предки, що залишили нам не лише рядки у літописах. Від них ми успадкували духовну силу і особливу українську ідентичність, народжену у славі, трудах і терпінні багатьох поколінь. Ми успадкували унікальний культурний та духовний доробок”, – сказав голова Одеської ОДА.

Незалежність, як зазначив у своєму вітальному слові Сергій Гриневецький, це, на його думку – не тільки і не стільки привід для свята, це, перш за все – відповідальність і довіра. Це самостійність, конкуренто-спроможність, гідний рівень життя. І врешті-решт – це свобода, яку набувають у боротьбі.

“Скажімо відверто, 30 років тому ми отримали її надто швидко та легко! Вочевидь, саме тому і несемо певні втрати, адже за прогрес треба боротися. В нових умовах адміністративно-територіальної реформи та децентралізації, які послідовно та наполегливо впроваджує Президент України Володимир Зеленський, ми розглядаємо державницькі та суспільні процеси крізь призму регіональної політики і вступаємо у новий рік нашої історії, спираючись, перш за все, на Стратегію національної безпеки України та Стратегію людського розвитку, що затверджені Указами Президента; а також Президентську Програму «Велике будівництво», – відзначив Сергій Гриневецький.

У межах обласних урочистих зборів голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький на виконання зобов’язань держави вручив сертифікат на отримання житлового будинку в селі Маяки Одеської області учаснику антитерористичної операції, відзначеному державними нагородами «За взірцеву службу», «За звільнення міста Маріуполь» та «За захист батьківщини» Максиму Біднику.

Директор Департаменту фінансів ОДА Марина Зінченко також передала йому свої вітання і висловила найкращі побажання всім мешканцям регіону з нагоди свята.  

«Спортсмени, працівники культури, освітяни, військові, громадські діячі та державні службовці — успіх кожного складається в одну історію мудрої та сильної нації. І яким би важким не був шлях незалежної країни, це того варте! Пишаємося подвигами українських захисників, своєю історією та з надією рухаємось уперед!» — підкреслила вона. 

За вагомий особистий внесок у зміцнення української державності та значні досягнення у професійній діяльності Почесну відзнаку Одеської обласної ради отримала заступник начальника управління доходів та координації функціонування місцевих бюджетів Департаменту фінансів Олена Дзіховська. Цінними подарунками – наручними годинниками обласної ради нагороджено заступника начальника управління з питань бюджету та виробничої сфери Аллу Бельченко, а також начальника цього управління Валентину Погребняк.