02.11.2021

На чолі із заступником голови ООДА Олегом Муратовим відбулась апаратна нарада, до якої долучився заступник директора Департаменту фінансів ООДА Олег Коровкін. На порядку денному було розглянуто 2 питання:

  1. Про стан наповнюваності класів у школах, закладах профтехосвіти, груп у дитячих садках області здобувачами освіти на відповідність коштів, виділених з бюджету на утримання цих закладів.
  2. Про стан виконання Указу Президента України від 28.08.2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 липня 2021 року «про заходи з нейтралізації загроз в енергетичній сфері».

 

Директор Департаменту освіти і науки Олександр Лончак повідомив, що у 2021-2022 навчальному році  в області  розпочали свою діяльність 879 закладів дошкільної освіти, 737 середньої освіти, 36 професійної та 58 закладів фахової передвищої та вищої освіти. Втім, проблема браку місць у дитячих садочках залишається актуальною, особливо в м. Одесі та  населених пунктах, розташованих поблизу: в Авангардівській, Нерубайській, Великодолинській, Дачненській та Таїровській громадах. Загалом черга на влаштування дітей у заклади дошкільної освіти становить 2,7 тисяч осіб. 

Керівництво ОДА наголосило на необхідності проаналізувати ситуацію у громадах та вжити зважених заходів у розвитку мережі закладів дошкільної освіти.

До того ж ООДА отримало погодження від Міністерства освіти і науки  щодо об’єднання 4 закладів професійної освіти м. Одеси та створення на їхній базі двох багатопрофільних центрів професійної освіти, а саме: реорганізація ДНЗ «Одеське професійно-технічне училище машинобудування» шляхом приєднання до ДНЗ «Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту» та  реорганізація ДНЗ «Одеське професійне училище залізничного транспорту та будівництва» шляхом приєднання до ДНЗ «Одеський професійний ліцей морського транспорту».

Головне завдання такого об’єднання – відійти від дублювання професій у закладах, розташованих недалеко одне від одного, та покращити матеріально-технічну базу.

 28 серпня 2021 року Президент України підписав Указ № 452/2021, на підставі якого набуває чинності рішення РНБО від 30 липня 2021 року «Про заходи з нейтралізації загроз в енергетичній сфері».

 «На виконання доручення Кабінету Міністрів України ООДА розробила та затвердила план заходів щодо забезпечення підприємствами теплової генерації своєчасних і повних розрахунків за використаний природний газ; опрацювала питання щодо формування програм розвитку регіонів на основі економічно ефективного врахування потенціалу місцевих видів палива та гідроенергетичних ресурсів, логістики, регіональної та загальнодержавної енергетичної інфраструктури тощо», - наголосив директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Антон Шалигайло.

 Учасники апаратної наради також обговорили енергонезалежність нашого регіону. Слід зауважити, що наразі у південно-західній частині Одеської області є тільки одна центральна  підстанція 330/110 кВ Арциз, поєднана із Молдовською ДРЕС. Електропостачання за цією лінією є ненадійним, оскільки її було сконструйовано для отримання електричної енергії  лише Молдовської ДРЕС.

 

Отже, наразі готується проєкт будівництва ПЛ 330 кВ «Новоодеська – Арциз», що дасть змогу уникнути проходження високовольтної лінії по території Республіки Молдова і розв’яже сьогоднішню проблему енергозалежності української енергосистеми.

На розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації було утворено робочу групу, до складу якої входять представники структурних підрозділів облдержадміністрації та інших територіальних органів центральних виконавчих органів. Наразі вона займається відпрацюванням проблемних питань, які можуть виникати під час реалізації важливих проєктів, спрямованих на розвиток південних районів Одеської області.