21.03.2018

Прес-конференція звіту про виконання обласного бюджету за 2017 рік

20 березня 2018 року відбулася прес-конференція директора Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації Зінченко Марини Анатоліївни щодо публічного представлення звіту про виконання обласного бюджету за 2017 рік за участю представників засобів масової інформації: «Української служби інформації», «Третього цифрового каналу», «Медіа-інформ», «Інформаційного агентства «Контекст-причерномор’є», каналу «Репортер», «Сьомий канал», «Одеські вісті», «Думская ТВ».  

         Під час зустрічі Зінченко М.А. поінформувала, що за результатами 2017 року по Україні Одеська область знаходиться на 3-му місці за обсягом та темпом зростання місцевих бюджетів. Доходи обласного бюджету з трансфертами склали 11,9 млрд.грн., що на 55,% або на 4,2 млрд.грн більше 2016 року, з них: податки і збори склали – 1970,0 млн.грн.; трансферти з Державного бюджету – 7 558,6 млн.грн.; кошти передані з Державного бюджету від перевиконання митних платежів –2 350,3 млн.грн.

         Досить значний вклад в обласний бюджет приніс саме митний експеримент, який дав змогу залучити від перевиконання митних платежів майже 2,4 млрд.грн., що у 6,5 разів більше ніж у 2016 році. Ці кошти спрямовані на реконструкцію 436,5 км. доріг Одеської області у т.ч. дороги Одеса-Рені.

         Також було підкреслено, що видатки по основним захищеним статтям профінансовані в повному обсязі, відсутня заборгованість по всім напрямкам, які фінансуються Департаментом фінансів, а саме: заробітній платі працівників бюджетних установ Одеської області, енергоносіям, медикаментам, харчуванню, субсидіям та інші.

Власні доходи обласного бюджету формуються за рахунок 26 джерел податків і зборів, по яких у цілому забезпечено зростання на 31,6% або на 472,6 млн.грн.

         Представники преси піднімали ряд питань щодо наповнення обласного бюджету по галузям економіки, на що Марина Анатоліївна повідомила, що доходи по галузям економіки розподілились наступним чином: бюджетна сфера – 20%, транспорт та зв’язок –16,7%, торгівля – 13,1%, суб’єкти підприємництва – 10,3%, промисловість – 9,8%, сільське господарство – 9,2%, будівництво – 3,0%, фінансові установи – 1,9% та інші 15,3%. Також обговорювались питання стосовно залишків коштів місцевих бюджетів та їх розподіл. Марина Анатоліївна зазначила, що місцеві бюджети самостійні та незалежні і мають право використовувати свої кошти відповідно до повноважень. При цьому Департамент фінансів проводить постійний моніторинг надходжень коштів до місцевих бюджетів, координує роботу районних державних адміністрацій та місцевим рад. Завдяки цьому досить ефективно працює механізм залучення коштів місцевих бюджетів до обласних програм.

         У заключенні Зінченко М.А. подякувала всім платникам податків, які наповнюють бюджети Одеської області та тим, хто створює нові робочі місця і тим самим допомагають Одеській області і надалі займати лідерські позиції по обсягу та темпам зростання місцевих бюджетів в Україні.