04.09.2015

Розширена нарада Міністерства фінансів України

3 вересня  2015 року заступник директора  Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації Коровкін О.В.  взяв участь у розширеній нараді Міністерства фінансів України на тему «Формування місцевих бюджетів на 2016 рік», на яку були  запрошені  директора  департаментів фінансів обласних державних адміністрацій,  представники профільних департаментів Міністерства фінансів України, члени  експертної робочої групи з опрацювання питань, які  виникають у процесі реалізації  реформи міжбюджетних відносин, представники всеукраїнських асоціацій  органів  місцевого самоврядування та проекту «Гендерно - орієнтоване бюджетування в України».

    Під час наради розглядались наступні питання:

- основні напрями бюджетної політики та параметри бюджету на 2016 рік;

- стан виконання місцевих бюджетів у поточному році;

- особливості формування місцевих бюджетів та обсягів міжбюджетних трансфертів на 2016 рік;

- підходи до формування бюджетів об’єднаних територіальних громад;

- практичні аспекти реалізації реформи міжбюджетних відносин: проблемні питання та шляхи їх врегулювання;

- інформаційно-аналітично підтримка бюджетного процесу при складанні та виконанні місцевих бюджетів у програмно - цільовому форматі;

- реалізація гендерно-орієнтованого бюджетування на місцевому рівні у 2015 році.

I. Згідно отриманих матеріалів  по формуванню місцевих бюджетів України на 2016 рік Департаментом фінансів розрахований орієнтовний обсяг місцевих бюджетів Одеської області , який на 2016 рік може становити близько 6,8 млрд. грн., що більше очікуваних надходжень у 2015 році на 2,9%.

Також отримано від Міністерства фінансів України контрольні орієнтовні обсяги трансфертів з державного бюджету для Одеської області на 2016 рік, а саме:  базова та реверсна дотація, субвенція на медицину та освіту, субвенція на робітничі кадри. 

Зараз триває аналіз отриманих показників з метою встановлення забезпеченості фінансовим ресурсом на 2016 рік.  

 

II. Гендерно-орієнтоване бюджетування – визнаний у всьому світі ефективний інструмент  досягнення гендерної рівності, який сприяє підвищенню ефективності використання бюджетних коштів. Гендерний аналіз бюджету, як один із компонентів роботи з гендерно-орієнтованим  бюджетуванням, допомагає  спеціалістам з питань бюджету краще розуміти, як доходи та видатки бюджету впливають на соціально-економічне становище і можливості  жінок та чоловіків, а також  на аспекти рівності між жінками та чоловіками у країні.  Таким чином,  бюджети можна розробляти з урахуванням  реальних пріоритетів суспільства , що має вирішальне значення у часи економічної кризи.