23.11.2021

Використання коштів державного фонду регіонального розвитку та субвенцій з держбюджету

Використання коштів державного фонду регіонального розвитку та субвенцій з держбюджету

 

В Одеській облдержадміністрації відбулась селекторна нарада із головами райдержадміністрацій, райрад, міськими, селищними та сільськими головами. Під час неї директор Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації Марина Зінченко доповіла щодо використання коштів державного фонду регіонального розвитку та субвенцій з держбюджету.

Так, у 2021 році місцевим бюджетам Одеської області було передбачено 23 субвенції з державного фонду регіонального розвитку (подробиці на першій світлині). Однак станом на 15.11.2021 використано лише 75,8% суми, що надійшла. Майже чверть коштів (1 млрд 984 млн грн) знаходиться на рахунках головних розпорядників коштів та місцевих бюджетів територіальних громад. Основною причиною невикористання коштів місцевими громадами, як правило, є несвоєчасна підготовка та проведення тендерних процедур.

«Для отримання коштів для області прикладені значні зусилля, тому нагальне завдання сьогодні швидко, ефективно відповідно до цільового спрямування освоїти наявні кошти, тобто необхідно прискорити проведення тендерних процедур, укладання договорів, розрахунків з постачальниками», - зазначила директор Департаменту фінансів Марина Зінченко.

Слід зазначити, що у разі невикористання коштів у повному обсязі, решта повертається. Однак Департамент фінансів наразі готує лист до Міністерства фінансів України та Комітету з питань бюджету Верховної ради України щодо внесення змін до законодавства в частині   можливості збереження деяких субвенцій  на рахунках місцевих бюджетів для здійснення відповідних витрат у 2022 році (з урахуванням їх цільового призначення).

Марина Зінченко зауважила, що коли громади не встигають освоїти кошти, вони мають попереджати про це облдержадміністрацію. У такому випадку гроші можна було б перерозподілити іншим громадам, а не втрачати їх зовсім.

«Нам необхідно донести усім територіальним громадам, що насамперед вони зацікавлені в освоєнні коштів з субвенцій для розвитку своїх територій», – наголосила директор Департаменту фінансів.

У свою чергу голова Одеської обласної дер жавної адміністрації Сергій Гриневецький закликав проаналізувати причини не освоєння коштів  та вжити заходів щодо своєчасного та повного використання субвенцій державного бюджету.

 

«На цьому тижні проведемо відповідну роботу із Департаментами і управліннями облдержадміністрації для того, щоб ми ефективно могли відпрацювати за ці три тижні використання субвенцій. Долучаю головам районних державних адміністрацій взяти це під особистий контроль», - підсумував Сергій Гриневецький.

Головам територіальних громад, міст, сіл, селищ та структурних підрозділів доручено забезпечити цільове та ефективне використання коштів державного бюджету до 15 грудня поточного року.