02.04.2015

Селекторна нарада обласної державної адміністрації

2 квітня поточного року директор Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації Зінченко М.А. узяла участь у селекторній нараді обласної державної адміністрації з районними державними адміністраціями у режимі «ІР-телефонії». На нараді розглядались наступні питання:

 

- Про підсумки виконання місцевих бюджетів області за І квартал 2015 року з урахуванням змін податкового та бюджетного законодавства;

- Про сплату екологічного податку та дотримання вимог чинного законодавства суб’єктами господарювання;

- Про цінову ситуацію на ринку хліба;

- Реформування системи надання житлових субсидій та спрощення процедури їх отримання;

- Про заходи щодо реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

 

Під час доповіді про підсумки виконання місцевих бюджетів області за І квартал 2015 року з урахуванням змін податкового та бюджетного законодавства, Зінченко М.А. звітувала про те, що всі бюджети міст та районів виконано. В цілому місцеві бюджети отримали 1 245,3 млн.грн., виконання плану І кварталу 115,8% (+170,3 млн.грн.).

Із 45 джерел, які формують місцеві бюджети області, план виконано по 22, які дають 92,8% загального обсягу надходжень місцевих бюджетів. Забезпечено виконання ПДФО – 627,9 млн.грн., виконання 111,2% (+63,2 млн.грн.), єдиного податку – 150,6 млн.грн., виконання 124,2% (+29,4 млн.грн.) та плати за землю – 210,1 млн.грн, виконання 123,0% (+39,3 млн.грн.)

Особливої уваги в умовах реформування податкового і бюджетного законодавства потребують податок на нерухоме майно, акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами та екологічний податок.

Стосовно екологічного податку, обласна державна адміністрація проводить активну роботу спільно з Департаментом екології в містах та районах області щодо виявлення та розрахунків реальних обсягів екологічного податку з метою забезпечення відповідних надходжень в бюджет. Адже розрахунки тільки по твердим побутовим відходам свідчать, що потенціальна можливість надходжень складає майже 46,0 млн.грн.

По закінченню доповіді директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Зінченко М.А., слово було надано керівникам структурних підрозділів районних державних адміністрацій для надання пояснень чи пропозицій стосовно висловлених зауважень.

За результатами розгляду питання виконання місцевих бюджетів області за І квартал 2015 року з урахуванням змін податкового та бюджетного законодавства було надано відповідні доручення.