19.08.2021

Підтримка соціальної сфери, освіти та медицини: сесія ухвалила зміни до обласного бюджету

 

До обласного бюджету внесені зміни за результатами першого півріччя. Відповідний проєкт рішення депутати підтримали на черговому пленарному засіданні Одеської облради, що відбулось 19 серпня. На питання у залі відповіла директор Департаменту фінансів Марина Зінченко.

Відтак доходну частину загального фонду збільшено на 214,9 млн грн завдяки перевиконанню планових показників та інших надходжень від повернення коштів до обласного бюджету. Крім цього, у проєкті рішення Департамент врахував усі міжбюджетні трансферти, що надійшли у міжсесійний період.

Зазначимо, перевиконання спрямовується у першу чергу на покриття дефіциту спеціального фонду на суму 110,7 тис. грн, який виник через не виконання планових показників від відчуження майна.

Фінансування отримали заходи у програмах з охорони довкілля, розвитку туризму та курортів, цивільного захисту, а також «Ліси Одещини» і «Безпечна Одещина».

До програми соціального захисту населення скеровується 9500,0 тис. грн для надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення та відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю. Водночас до програми «Здоров’я Одещини» — 17 600,0 тис. грн, зокрема на поточний ремонт будівлі КНП «Одеський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни».

Як повідомлялось раніше, грошова допомога також буде надана на розвиток фізичної культури і спорту громадам Одеської області, які посіли І-ІІІ місця в обласних спортивних іграх. Крім цього, передбачено виплату винагород, премій спортсменам та їх тренерам за досягнення високих спортивних результатів на літніх Олімпійських та Паралімпійських іграх у Токіо.

Понад 9,4 млн грн спрямовується на проведення тендерних процедур та виготовлення проєктно-кошторисної документації за об`єктами «Великого Будівництва-2022». Заплановано реставрацію та реабілітацію фасадів будівлі Одеського академічного українського музично-драматичного театру, ремонтно-реставраційні роботи фасадів та покрівлі будівлі КУ «Одеський театр юного глядача ім. Юрія Олеші», заміну вікон в Одеському національному політехнічному університеті, а також ремонтно-будівельні роботи у низці освітніх закладів Одещини.

Повний проєкт рішення оприлюднено на офіційному сайті обласної ради у розділі «Пленарні засідання».