12.10.2021

Ситуацію непостачання газу на об’єкти бюджетних установ протягом осінньо-зимового періоду попередньо класифіковано як надзвичайну ситуацію регіонального рівня

11 жовтня в Одеській облдержадміністрації відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де розглянули питання поставки газу бюджетним установам на прийдешній опалювальний сезон. До обговорення також приєдналася директор Департаменту фінансів ООДА Марина Зінченко.

Антон Шалигайло, директор Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності, повідомив, що на початку року всі установи уклали договір на постачання газу вартістю в середньому 11,5 грн / м3. Але ринкова ціна підвищилася - компанії можуть постачати газ за 40 грн / м3.

«Надходять численні звернення від постачальників щодо підтвердження і попередження стосовно припинення договірних відносин і постачання природного газу. З огляду на стислі терміни бюджетні заклади не встигнуть оформити нові договірні відносини і такі заклади можуть залишитися без постачальників послуг, що призведе до їх відключення від газопостачання на певний термін відповідно до вимог чинного законодавства», – повідомив Антон Шалигайло.

За інформацією АТ «Одеса-Газ», сьогодні у статусі на відключення від газопостачального зв’язку перебуває 221 бюджетна організація, що є половиною від загальної кількості таких установ.

Аби запобігти зриву опалювального сезону, навчального процесу, надання лікарняних послуг тощо, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення попередньо класифікувати ситуацію як  надзвичайну.

«Нам потрібно спрацювати на випередження і прийняти рішення визнати ситуацію як «попередньо надзвичайну», ­­– зауважив голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

Остаточне рішення з цього приводу приймуть у ДСНС України.