07.10.2021

Тарифи на гарячу воду та опалення не зростатимуть попри будь-які ринкові хитання

Тарифи на гарячу воду та опалення не зростатимуть попри будь-які ринкові хитання

 

На колегії Одеської обласної державної адміністрації обговорили підготовку до опалювального сезону на Одещині. Цьогоріч у світі спостерігається рекордне зростання ціни на газ. Однак голова ООДА Сергій Гриневецький повідомив: нещодавно на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України підписали меморандум, згідно з яким тарифи на гарячу воду та опалення не будуть зростати до кінця опалювального сезону 2021-2022.

 

До того ж документ передбачає домовленість про безперебійність постачання газу, щоб населення та заклади соціальної інфраструктури були забезпечені теплом. Місцеві громади одержать фінансову підтримку від держави для безперебійної роботи теплокомуненерго та незмінності тарифів. З боку держави передбачається субвенція громадам з незадовільним індексом платоспроможності вже з четвертого кварталу 2021 року.

 

У Меморандумі визначено, що для незмінності тарифів 2022 року держава спрямує до місцевих бюджетів надходження від податку з доходів фізичних осіб у розмірі 4%, що становитиме не менше від 11 млрд грн.

 

Крім того, акциз із пального в розмірі 13,44% у 2022 році залишатиметься у місцевих бюджетах, щоб вони могли підтримати комунальних виробників теплової енергії та забезпечити опалювальний сезон.