31.07.2017

Участь у наступних заходах обласної державної адміністрації:

         31 липня   2017 року   директор Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації Зінченко М.А. взяла участь  у наступних заходах обласної державної адміністрації:

 

          1. Виступ з доповіддю на апаратній нараді обласної державної адміністрації «Про  стан виплати  відпускних педагогічним працівникам  та оздоровлення  і відпочинку  дітей влітку».

          Під час доповіді Зінченко М.А. звернула увагу що  однією із запорук стабільності та соціальної рівноваги в регіоні є своєчасність  отримання відпускних коштів,   оскільки   держава своїм законодавством забезпечує гарантії робітників на відпустки як одного із основних видів відпочинку.

            Питання забезпечення працівників освіти коштами на відпускну компанію є одним із показників успішного виконання бюджету, враховуючи, що працівники освіти складають 50% всіх бюджетників області,  та мають найбільші по терміну відпустки – вчителі до 56 календарних днів. Тому на забезпечення їх відпускної компанії коштами необхідний значний фінансовий ресурс.

        Всі працівники освітньої галузі на сьогоднішній  день забезпечені відпускними коштами в повному обсязі. Станом на 27.07.2017  за травень, червень та липень  відпускні по місцевих бюджетах та обласному бюджету  виплачені в повному обсязі.

Також було наголошено на аспекті, який характеризує літній період -  це фінансування  оздоровлення дітей.

В 2017 році по оздоровленню дітей за бюджетні кошти  функціонує 14 дитячих оздоровчих закладів та організовано 516 таборів відпочинку на базі загальноосвітніх шкіл.

В цілому по області обсяг коштів запланованих на оздоровлення в 2017 році становить 70,2 млн.грн., що на 17,2 млн.грн. або на 32% більше 2016 року.

Прогнозна кількість дітей, які заплановано оздоровити у 2017 році за ці кошти по області становить 80 069 дитини.

         В завершенні  виступу Зінченко М.А. нагадала, що  сезон відпусток та оздоровлення вже підходить до завершення, тому  необхідно забезпечити виплату відпускних вчителям та оздоровлення дітей в повному обсязі згідно передбачених показників в місцевих бюджетах.

 

  1. Виступ з доповіддю на селекторній нараді обласної державної адміністрації з головами районних державних адміністрацій : « Про забезпечення фінансовим ресурсом місцевих бюджетів області окремих заходів щодо придбання  житла дітям – сиротам, функціонування закладів ветеринарної медицини і професійно – технічних закладів, виготовлення містобудівної документації та схем планування територій».

Під час доповіді акцентувалась увага на таких питаннях:

-                     якщо керівництво району має на меті забезпечити майбутній розвиток своїх територій то необхідно по перше зберегти професійно технічні заклади, розташовані на їх територіях, по друге вкладати кошти в освіту власних дітей, які будуть працювати в районі. Тому необхідно активно долучитись коштами місцевих бюджетів до їх фінансування;

-      на  2017 рік в обласному бюджетів на реалізацію програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування передбачено 2,0 млн.грн. , але при цьому зазначений обсяг коштів поки що не розподілено серед місцевих бюджетів області. Зазначені кошти будуть розподілені тільки після забезпечення відповідних обсягів в місцевих бюджетах . На сьогодні місцеві бюджети вже передбачили кошти, які дозволять скоротити чергу дітей сиріт на 93 дитини (стоїть на квартирному обліку 2143 дитини).

Також Зінченко М.А. наголосила , що не всі районні адміністрації належним чином відпрацювали запропоновані питання та при наявному фінансовому ресурсі не провели необхідну роботу по видаленню коштів на окремі заходи, тому запропонувала за підсумками наради підготувати відповідні доручення головам  районних державних адміністрацій, головам міст обласного значення та ОТГ, які не забезпечили виділення коштів місцевих бюджетів на окремі заходи пов’язані з придбанням житла дітям – сиротам,  утримання закладів ветеринарної медицини, утримання професійно – технічних закладів.