24.11.2017

Участь заходів

         23 листопада  2017 року   директор Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації Зінченко М.А. взяла участь  у наступних заходах обласної державної адміністрації:

 

  1. Виступ з доповіддю на колегії  обласної державної адміністрації  з питання «Про  розгляд проекту обласного бюджету Одеської області на 2018 рік».

 

Під час доповіді звернута увага, що вже другий рік згідно Бюджетного Кодексу України в обласному бюджеті застосовано Програмно-цільовий метод бюджетування, який орієнтований  на формування бюджету заради результатів, тобто виконання конкретних завдань і отримання конкретних результатів на засадах ефективного використання ресурсів.

Обсяг доходів обласного бюджету складає 10 246,7 млн.грн.,  порівняно до очікуваного 2017 року збільшення склало 1 028,6 млн.грн. або  11,2%.

        Загальний обсяг видатків обласного бюджету на 2018 рік  визачений  у сумі  10 276,5 млн.грн., у тому числі:

-         по загальному фонду –  9 536,2 млн.грн.;

-         по спеціальному –   736,9 млн.грн.

        В обласному бюджеті враховані всі соціальні стандарти, передбачені в проекті Закону України  «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та положення про зростання мінімальної заробітної плати.

         Основними акцентами обласного бюджету на 2018 рік є :

–підвищення якості соціальних гарантій, тобто соціальна спрямованість бюджету, через підтримку воїнів-учасників АТО, молоді, дітей-сиріт;

–збільшення фінансування освітніх програм, враховуючи реформування сучасної шкільної освіти та активна участь у «Новому освітньому просторі»;

- пріоритетом також є медична галузь, а саме її розвиток та реформування.

         Зінченко М.А. наголосила, що всі програми будуть функціонувати комплексно з урахуванням залучення коштів всіх рівнів бюджетів, починаючи з державного бюджету до бюджету кожної громади, міста, села, селища. «Сьогодні не можна реалізовувати глобальні заходи , які стосуються жителів усієї області самотужки, лише коштами обласного бюджету, потрібна підтримка всіх без виключення».

 

  1. Виступ з доповіддю на  розширеній нараді під головуванням  голови обласної державної адміністрації Степанова М.В.  з головами районних державних адміністрацій, міськими  головами міст обласного значення, головами об’єднаних  територіальних громад, керівниками структурних підрозділів обласної державної адміністрації та територіальних органів центральних органів виконавчої влади з питання забезпечення виконання місцевих бюджетів у 2017 році.

            Зінченко М.А. поінформувала, що очікується виконання всіх місцевих бюджетів області по всім основним джерелам надходжень. До кінця року буде забезпечено виплату всіх захищених першочергових статей видатків – на заробітну плату, медикаменти, харчування, енергоносії.

          Звернута увага на необхідність організації роботи по залученню резервів до місцевих бюджетів та забезпечення до кінця року використання  коштів державного бюджету, а саме, Державного фонду регіонального розвитку, соцкомрозвиток та інфраструктурні кошти.

У заключенні Зінченко М.А. звернулась до голів об’єднаних територіальних громад, які вже є повноцінними учасниками бюджетного процесу у 2017 році, а також до  тих, хто тільки розпочинає формувати та виконувати бюджет на 2018 рік,  із закликом до співпраці, як з районними державними адміністраціями та районними радами, так і з обласною державною адміністрацією.