06.04.2015

Виїзне засідання

2 квітня поточного року директор Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації Зінченко М.А. взяла участь у виїзному засіданні Підкомітету з питань доходів бюджету Комітету Верховної ради України з питань бюджету. Тема заходу: «Основні аспекти реалізації нової редакції Бюджетного Кодексу України на 2015 рік, місцевих бюджетів на території Одеської області». На нараді розглядались наступні питання:

1)    Реалізація на практиці нової редакції Бюджетного Кодексу України;

2)    Формування та виконання місцевих бюджетів на території Одеської області за підсумками І кварталу 2015 року;

3)    Пропозиції до видаткової частини Державного Бюджету України на 2015 рік у частині державних капітальних видатків та Фонду регіонального розвитку;

Зінченко М.А. зробила докладний аналіз та доповіла про розроблені пропозиції у вирішенні третього питання у всіх аспектах.

  • Проблема: відсутність коштів на будівництво доріг загального користування місцевого значення;

-     Подолання проблеми за рахунок акцизного податку з вироблених на території України товарів (акцизний податок на 2015 рік складає 36,0 млрд. грн., тоді як видатки на ремонт доріг 3,4 млрд. грн.)

  • Проблема: необхідність продовження та завершення будівництва об`єктів-довгобудів соціальної інфраструктури, фінансування яких здійснювалось за рахунок коштів державних капіталізованих видатків у минулі роки;

-     Вирішення проблеми полягає у визначенні закріпленого ресурсу за Одеською областю за рахунок державних капітальних видатків та фонду регіонального розвитку в обсязі 368,5 млн. грн.

  • Недостатність коштів на фінансування природоохоронних заходів;

-     Вирішення проблеми: виділення коштів з Державного природоохоронного фонду для області на заходи по збереженню Куяльницького лиману у сумі 37,7 млн. грн., а також на заходи по покращенню гідрологічного режиму річки Когильник від озера Сасик у сумі 20,0 млн. грн.

  • Проблемою є відсутність коштів на погашення кредиторської заборгованості на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та утримання доріг комунальної власності, які у 2014 році фінансувались за рахунок субвенцій з держбюджету;

-     Вирішенням проблеми є виділення коштів на погашення кредиторської заборгованості у сумі 14,0 млн. грн. за рахунок державних капітальних видатків, які розподіляються Кабінетом Міністрів України.

  • Проблема: відсутність коштів на погашення кредиторської заборгованості по субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, які у 2014 році фінансувалися за рахунок субвенцій з держбюджету;

-     Виділення коштів на погашення кредиторської заборгованості у сумі 28,5 млн. грн. за рахунок державних капітальних видатків, які розподіляються Кабінетом Міністрів України.

  • Проблема: відсутність коштів на будівництво багатоповерхового житлового будинку по вул.. Генерала Бочарова № 45 у Одесі (78 квартир, 64 інвестора).

-     Вирішення проблеми полягає в продовженні будівельних робіт на зазначеному житловому будинку та цілеспрямованому наданні 26,6 млн. грн. з державного бюджету, що сприятиме зменшенню соціальної напруги населення, зокрема серед тих, хто брав кредити під державну гарантію.