31.08.2016

Заходи за участю спеціалістів Департаменту фінансів

                 30 серпня   2016  року  у за участю спеціалістів Департаменті фінансів Одеської обласної державної адміністрації  відбулися наступні заходи:

 

  1. У нараді  Міністерства фінансів України під головуванням заступника Міністра Сергія Марченка з обговорення основних підходів та особливостей  формування місцевих бюджетів на 2017 рік  за участю представників профільних департаментів Міністерства фінансів України, представників департаментів фінансів обласних державних адміністрацій, Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, Комітету Верховної Ради  з питань бюджету, Державного казначейства України, проекту "Гендерне бюджетування в Україні"  взяли участь заступник директора   Департаменту фінансів  Одеської облдержадміністрації – начальник управління доходів та бюджету Грищенко О.Г.  та заступник начальника  управління фінансів виробничої і невиробничої сфери та міжбюджетних відносин - начальник відділу зведеного бюджету та міжбюджетних відносин Департаменту фінансів Гусєва О.І.

 

                    Під час наради обговорювались такі  питання:

-  Бюджетна політика на 2017 рік в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин;

-  Стан виконання місцевих бюджетів у поточному році;

- Основні підходи до планування міжбюджетних трансфертів у проекті Державного бюджету України на 2017 рік;

 - Обговорення проекту Державного бюджету України на 2017 рік та консультації з всеукраїнськими асоціаціями  органів місцевого самоврядування з цього питання;

-  Особливості формування  місцевих бюджетів на 2017 рік у програмно-цільовому форматі. Інформаційно - аналітична підтримка бюджетного процесу;

 -  Стан реалізації проекту «Гендерне бюджетування в Україні" на місцевому рівні у 2016 році та завдання на найближчу перспективу.

 

            За словами заступника Міністра фінансів Сергія Марченка, серед основних новацій бюджету-2017 - перехід місцевих бюджетів на програмно-цільовий метод бюджетування. Він передбачає, що формування бюджетів буде зорієнтовано не на існуючі ресурси бюджету, а на їх ефективне використання. Окрім того, для більш ефективного управління майном медичних та освітніх закладів, що належать до комунальної власності, видатки на комунальні послуги з 2017 року передаватимуться на фінансування цих закладів.

           «Наразі ми працюємо над збалансуванням показників бюджету. Наша мета – отримати реальний та ефективний кошторис країни, який буде стимулювати економічний розвиток та зростання. Для цього ми регулярно проводимо консультації щодо балансування держбюджету на 2017 рік. Хочу, щоб ми з вами виробили спільні рішення, як процес змін та реформування зробити більш ефективним та мінімізувати втрати місцевих бюджетів", - зазначив заступник Міністра фінансів Сергій Марченко.

      В України продовжується  впровадження  гендерно-орієнтоване бюджетування, яке здійснюється  за підтримки Проекту  «Гендерне бюджетування в Україні», що фінансується  Шведським агентством міжнародного співробітництва  та розвитку. Мета проекту – надати Міністерству фінансів України підтримку в підвищенні  економічної ефективності  та прозорості бюджетних асигнувань з урахуванням  реальних потреб і пріоритетів  жінок і чоловіків.  Гендерно-орієнтоване бюджетування – це аналітичний інструмент, який сприяє розробленню справедливих  і ефективних бюджетів , спрямованих на задоволення реальних потреб чоловіків і жінок різного соціального статусу.

 

2. У рамках форуму  запровадження середньострокового бюджетного планування, який проводився в Одесі Міжнародними центром перспективних досліджень, також брали участь представники Департаменті фінансів Одеської обласної державної адміністрації.

 Учасники форуму активно  обговорювали можливості та необхідні заходи для запровадження середньострокового бюджетного планування в України. Відповідно до Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, у напрямку реформування  системи управління  державними фінансами пропонується впровадження  середньострокового бюджетного планування. Отже,  починаючи з 2017 року, в Україні стартує  трирічне  бюджетного планування. Зважаючи на це, особливо  актуальним є проведення публічних консультацій з ключовими зацікавленими сторонами для формування єдиного бачення механізму запровадження та методики середньострокового бюджетного планування в України.

Запровадження середньострокового бюджетного плану допоможе у підвищенні ефективності реалізації державних програм. Надалі середньостроковий  план дозволить налагодити співпрацю між відповідальними  органами центральної та місцевої влади  в питаннях складання бюджету та бюджетного прогнозу. Трирічний бюджетний план може стати першою сходинкою на шляху до довгострокового прогнозування,  що дозволить формувати стратегію основних напрямків державної політики  на 5 і більше років.