17.11.2021

Зовсім скоро Верховна Рада України прийме у другому читанні «Держбюджет-2022»!

Аби інтереси Одеської області були враховані сповна, Департамент фінансів Одеської обласної державної адміністрації проаналізував  відповідні проєкти Закону і підготував власні зауваження та пропозиції до деяких питань. Зокрема щодо додаткової дотації з Держбюджету на компенсацію втрат від  підвищення ринкової вартості природного газу та електричної енергії.

 Наразі вартість послуг з газопостачання значно зросла. Однак в Бюджетній резолюції на 2022 рік задекларовано збільшення видатків на оплату  комунальних послуг та енергоносіїв  лише на 108,0%. Якщо не вжити ніяких дій – це негативно вплине на місцеві бюджети та призведе до дефіциту коштів.

 Директор Департаменту фінансів ООДА Марина Зінченко взяла участь у робочій зустрічі із народними депутатами України, де закцентувала увагу на цій проблемі та  запропонувала при доопрацюванні проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» передбачити нову  бюджетну програму  «Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам  на компенсацію втрат від підвищення ринкової вартості оптової закупівлі природного газу та електричної енергії постачальниками послуг» орієнтовно для Одеської області – 352,9 млн.грн.

 До того ж, в проєкті Закону України «Про Державний бюджет на 2022 рік» не враховано субвенцію на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери! Тож, при доопрацюванні проєкту Закону України «Про Державний бюджет на 2022 рік»  необхідно відстоювати обсяг державного фонду регіонального розвитку в сумі 11,2 млрд грн,  що позитивно вплине на розбудову великих соціальних проектів в регіоні.

 «Відверто кажучи, в Одеській області є чимало питань, які потребують вирішення із залученням капіталізованих видатків Державного бюджету. Наприклад, відновлення дамби Хаджибейського лиману, збереження унікального Куяльницького лиману і так далі. Усі ці питання я детально проговорила із відповідними структурними підрозділами та, безпосередньо, народними обранцями, які зможуть лобіювати наші пропозиції та зауваження у Верховній Раді», - зазначила директор Департаменту фінансів ООДА Марина Зінченко.